kazna za preticanje preko pune linije

...

07/09/2014

Kazna za nepoštovanje ovog propisa je ogromna  od 15000 do 30000 dinara uz 6 kaznenih bodova i izricanje zaštitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 3 meseca.

auto skola kazneVerovatno ste se bar jednom našli u situaciji da se ispred vas kreće sporo vozilo koje vas zadržava i pravi kolonu i kreće se jako sporo. Da li da ga preteknete ili ne? Svi oni koji su to učinili preko pune linije napravili su prekršaj. Preticanje nije dozvoljeno bez obzira na to koliko se vozilo ispred vas sporo kretalo. Po propisu morate voziti iza dok se ne steknu uslovi da ga preteknete (dok ne prestane puna linija) a izuzetak se može napraviti samo ako se ono pre toga zaustavi. U tom slučaju, više se ne radi o preticanju, već o obilaženju i to se sme učiniti pod uslovom da se predhodno uverite da je to bezbedno.

Nenad Pavlićević

Autor: Nenad Pavlićević

Instruktor vožnje od 2000 godine, Direktor i rukovodilac auto škole, radno iskustvo u obuci 14 godina, obučio preko 800 kandidata. Licenciran ispitivač i instruktor.