Pravilno parkiranje, Naučite da parkirate.

...

13/07/2014


 

 “kako najlakše parkirati automobil”

 

Veština kontrole brzine automobila je prva stvar kojom se treba pozabaviti. Takozvana vožnja na “pola kvačila” je izražena, i njome treba dobro ovladati.  Morate naučiti da “milite” automobilom. Jako sporo kretanje vam omogućava više vremena za procenu prostora i olakšava vam  parkiranje. Ako niste ovladali ovom veštinom nemojte ni pokušavati parkiranje.

Vožnja na pola kvačila

Kandidat prvo mora da se privikne na pedalu gasa i da oseti razliku izmedju zvuka motora pri malom i povećanom gasu. Neophodno je da kandidat savlada uključivanje pedale do pola kvačila i da oseti trenutak u kome kvačilo počinje da “hvata” tj. da dodiruje zamajac.

 Simptomi su sledeći:

  •  promena zvuka, tona motora do kojeg dolazi usled smanjenja broja obrataja radilice koja počinje da opterećuje kvačilo,
  • lagano podrhtavanje vozila

 

Vožnjom na pola kvačila se postiže jako sporo kretanje automobila koje je neophodno pri parkiranju.
Mnogi početnici neće odmah osetiti navedene znake pa će gasiti motor.

Problemi koji nastaju prilikom parkiranja pogledajte na ovom video snimku

 

 

Ukoliko se osećate nesigurno i imate problem sa parkiranjem imamo rešenje:
Dodatni časovi vožnje – Kondiciona vožnja.

Nenad Pavlićević

Autor: Nenad Pavlićević

Instruktor vožnje od 2000 godine, Direktor i rukovodilac auto škole, radno iskustvo u obuci 14 godina, obučio preko 800 kandidata. Licenciran ispitivač i instruktor.